Znajdź nieruchomość, którą pokochasz Solida Nieruchomości - nieruchomości, działki, domy, mieszkania Knurów
/Blog nieruchomości Knurów i Śląsk /Ceny wynajmu mieszkań w woj śląskim - analiza w największych miastach
24.04.2023

Ceny wynajmu mieszkań w woj śląskim - analiza w największych miastach

Województwo śląskie to jedno z największych i najbardziej rozwiniętych województw w Polsce. Znajdują się tam największe miasta regionu, takie jak Katowice, Gliwice czy Sosnowiec.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na poziom życia w tych miastach są ceny wynajmu mieszkań. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań w największych miastach województwa śląskiego.

Katowice

Katowice to stolica województwa śląskiego i największe miasto regionu. Jest to również jedno z najdroższych miast pod względem cen wynajmu mieszkań. Średnia cena miesięcznego wynajmu mieszkania w Katowicach wynosi około 2,5 tysiąca złotych. Najdroższe są mieszkania w centrum miasta, gdzie ceny sięgają nawet 3 tysięcy złotych. W dzielnicach oddalonych od centrum ceny wynajmu są niższe, jednak nadal należą do jednych z wyższych w regionie. Końcowa cena zależy od standardu mieszkania, jego wyposażenia, ale to lokalizacja ma główny wpływ na cenę wynajmu mieszkania.

Gliwice

Gliwice to drugie co do wielkości miasto w województwie śląskim. Ceny wynajmu mieszkań w Gliwicach są niższe niż w Katowicach i wynoszą średnio około 2 tysięcy złotych za miesiąc najmu.Wynajem mieszkania w centrum Gliwic jest tańsze od tego w Katowicach, jednak ceny wynoszą około 2,3 tysiąca złotych. W dzielnicach oddalonych od centrum ceny wynajmu są niższe i wynoszą około 1,8 tysiąca złotych za miesiąc najmu.

Sosnowiec

Sosnowiec to trzecie co do wielkości miasto w województwie śląskim. Ceny wynajmu mieszkań w Sosnowcu są niższe niż w Katowicach i wynoszą średnio około 1,8 tysiąca złotych. Mieszkania w centrum miasta są droższe i wynoszą około 2 tysięcy złotych. W dzielnicach oddalonych od centrum ceny wynajmu są niższe i wynoszą około 1,6 tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Knurów

Knurów to miasto, w którym ceny najmu mieszkań są stosunkowo niskie. W zależności od standardu mieszkania oraz jego lokalizacji, wynajem mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych może kosztować od 1200 do 1700 złotych miesięcznie. W Knurowie łatwiej znaleźć tańsze mieszkania na wynajem w blokach mieszkalnych niż w domkach jednorodzinnych.

Żory

W Żorach natomiast, ceny wynajmu mieszkań są już wyższe niż w Knurowie. Za wynajem mieszkania o podobnej powierzchni jak w Knurowie, ale w lepszej lokalizacji, trzeba zapłacić od 1600 do 2200 złotych miesięcznie. W przypadku mieszkań w niższej cenie, standard mieszkań bywa czasem niższy.

Mikołów

W Mikołowie ceny najmu mieszkań są zróżnicowane. Mieszkanie w bloku o powierzchni 50 metrów kwadratowych wynajęte w dobrej lokalizacji może kosztować od 1800 do 2500 złotych miesięcznie, podczas gdy w słabszej lokalizacji koszt ten może spaść nawet do 1500 złotych.

Tychy

Tychy to miasto, w którym ceny najmu mieszkań są najwyższe spośród wymienionych miast. Za wynajem mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych trzeba zapłacić od 2000 do 3000 złotych miesięcznie. W Tychach wynajem mieszkań w nowoczesnych budynkach w centrum miasta jest szczególnie kosztowny.

Podsumowanie

Ceny wynajmu mieszkań w największych miastach województwa śląskiego są stosunkowo wysokie, ale jest to uzasadnione ze względu na bogactwo oferty kulturalnej, rozrywkowej i gospodarczej. Przy wyborze miejsca do wynajęcia mieszkania warto zwrócić uwagę na preferencje co do lokalizacji oraz na stan techniczny mieszkania i infrastrukturę w okolicy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.